Drž hubu a krok

30.12.2020

Co nám nadělí vrchnost do Nového roku

Cenzura
Cenzura

Kdo řekne co jsou to dezinformace?

Velké internetové platformy, jako je Google, Facebook či Twitter, už několik let s komisí spolupracují na odhalování dezinformací a odstraňování nenávistných příspěvků v rámci dobrovolného kodexu. Komise však chce zapracovat závazná pravidla do návrhu normy o digitálních službách, kterou se chystá připravit do konce letošního roku.

"Potřebujeme pravidla, která budou platit pro všechny, nejen pro ty, kteří se zavážou dobrovolně," řekla dnes Jourová.

"Rádi bychom, aby měly platformy větší odpovědnost a aby to, co se děje v jejich systémech, bylo transparentnější," prohlásila česká politička 

Přeloženo do češtiny: budete udávat a bonzovat

Podle nového německého zákona budou muset sociální sítě hlásit policii nenávistné komentáře. Německý zákon může podle Jourové přinést EU poučení.

Je tedy zcela evidentní snaha cenzurovat svobodný názor a dostat pod kontrolu internet jako celek. Kde dnes zůstává svoboda slova? Sladké řeči o tom, že by rádi, kdyby bylo vše transparentnější jsou útokem na všechny. Sledování IP adres a povinná identifikace každého, kdo se připojí je cestou k celosvětovému policejnímu systému.

Ptáme se: "je internet ještě vůbec svobodný?"  

Diskriminace je reálně tady.

Lidé, kteří se nechají očkovat proti koronaviru, by měli mít privilegia, domnívá se německý ministr zdravotnictví Jens Spahn. Podle jeho názoru by bylo možné, aby například do restaurace mohli jen naočkovaní lidé. 

Lidem ve Francii, kteří odmítnou vzít vakcínu COVID-19, bude podle nově zavedeného zákona zakázáno používat veřejnou dopravu a zapojovat se do dalších aktivit.

Zákaz jen proto, aby si vrchnost nahrabala do kapes za prodej vakcín. Protože většina občanů považuje očkování za zbytečné, ať již proto, že covid prodělali nebo protože je z důvodů věku a zdraví neohrožuje, tak je třeba je donutit silou.


Odposlech vždy a všude
Odposlech vždy a všude

Máte vůbec ještě nějaké soukromí?

Brusel proto přichází s legislativou, která umožní policii nahlížet do šifrovaných konverzací. Podle české eurokomisařky Věry Jourové by nová pravidla mohla být na stole už v červnu letošního roku. 

Podle nich je rozhodně na místě, aby policejní složky v Evropě měly stejná práva nahlížet do šifrovaných konverzací vedených přes internet, jako to mohou dělat u telefonních hovorů zaznamenaných telekomunikačními společnostmi. To samé by mělo platit i u hovorů přes internetovou službu Skype. 

Jednání se zástupci velkých internetových společností (patří k nim i Facebook, který provozuje WhatsApp) už začalo. Jourová také prohlásila, že se na stole objeví "tři až čtyři možné varianty", které budou počítat se závaznými pravidly, 

 

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD 

Čl. 13

Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením.

Co se týče případů, které stanoví zákon, tak pouze v trestní věci. Pak se ptáme, proč tedy vpravit do systému zákon, který vlastně tento článek ústavy zcela eliminuje a umožňuje diktátorskému státu odposlech všeho a všech? Nebo raději schvalovat zákony, kdy jen vyjít na ulici je trestné?

  • Kam jsme se to vůbec dostali? 
  • Co si myslí ta mocí zkorumpovaná vrchnost? 
  • Že si mohou mocipáni za pomoci diktatury dělat co se jim zachce?
¥¥ © Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky